روکش سرامیکی درام

روکش سرامیکی یکی از انواع عایق هایی می باشد که بر روی درام های نوار نقاله استفاده میگردد. این روکش عموما در شرایط سخت و زمانی مورد کاربرد قرار میگیرد که متریال ساینده منتقل میشوند و دلیل استفاده از سرامیک نیز سخت و مقاوم بودن آن نسبت به عایق لاستیکی است. عایق سرامیکی میتواند به شکل نوارها یا صفحات سرامیک که برروی لاستیک سوار شده اند،موجود باشد. در این مورد، صفحه لاستیکی برروی درام قرار میگیرد.به علاوه، صفحات مربعی سرامیکی نیز میتوانند به طور مستقیم و بدون نوارها یا صفحات لاستیکی برروی درام سوار شوند.

انواع عایق های سرامیکی نوار نقاله

دو نوع از پرکاربردترین کاورهای سرامیکی ، کاورهای صیقلی و دانه دار هستند.هردوی این عایق های سرامیکی باعث افزایش اصطکاک و گریپ نوار یا تسمه میشوند و احتمال لغزش یا لیز خوردن را کاهش میدهند.

درام های متحرک معمولا با عایق های سرامیکی دانه دار تجهیز میشوند به دلیل اینکه سرامیک دانه دار گریپ و اصکاک را افزایش میدهد . درام های غیر متحرک میتوانند با عایق های سرامیکی صیقلی مجهز شوند، اگرچه این مورد کمتر رایج است.

عایق سرامیکی صیقلی به طور کلی برروی درام های غیر متحرک مورد استفاده قرار میگیرند چون گریپ بیشتر زیاد مورد نیاز نیست و با افزایش اصطکاک ناخواسته ،فرسایش تسمه نیز افزایش پیدا میکند.به کاربردن عایق سرامیکی دانه دار برروی درام های غیر متحرک باعث ایجاد خراش برروی تسمه و همینطور فرسایندگی آن میگردد .

از مزایای عایق های سرامیکی به طول عمر بالای آن به دلیل دوام زیاد و همینطور کاهش فرسایش عایق می توان اشاره کرد .میزان موجود بودن سرامیک برروی سطح عایق را براساس نیاز میتوان تغییر داد.

عایق سرامیکی درام
عایق سرامیکی نوار نقاله