تسمه نقاله

تسمه نقاله لاستیکی | Rubber Conveyor belt

تامین و ارائه ی انواع تسمه های لاستیکی :

  • نوار نقاله لاستیکی برای مصارف عام،مقاوم در برابر سایش-حرارت-روغن و اسید
  • نوار نقاله با مصارف خاص؛ سایدوال،الواتور،لوپ و استیل کورد

نوارهای نقاله عموما به دو دسته تقسیم میشوند : سبک و سنگین

تسمه نقاله های سبک به منظور استفاده در حمل و نقل مواد و مصالح در صنایع مختلف طراحی شده است.این نوارهای سبک میتوانند فشار بیشنینه ی 160پوند (72.5کیلوگرم) بر هر اینچ (5/2 سانتیمتر) را تحمل کنند.چهارنوع مختلف ازنوار نقاله سبک عبارتند از: پلاستیکی،غیربافته شده،با روکش ترموپلاستیکی، لاستیکی سبک.ازچهار صنایعی که از نوارنقاله سبک استفاده میکنند میتوان به صنایع غذایی،حمل و نقل پکیج ها،صنایع دارویی و صنایع کاغذ نام برد.

برای کاربردهای سنگین تر از تسمه نقاله های سنگین با حداقل فشار 160 پوند در هر اینچ استفاده میشود.نوار نقاله سنگین در اموری کاربردی است که نیازبه جابجایی مواد سنگین و حجیم باشد. این تسمه ها معمولا باPTFE  روکش میشود . PTFE یا پلی تترافلورواتیلن در دماهای بسیار بالا مقاومت خوبی از خود نشان میدهد.از صنایعی که نوار نقاله سنگین استفاده میکنند : معدن،کارخانه های تولیدی،بازیافت، فرآوری غذا با دمای بالا

این ماشین ها با توجه به کارکرد و محل مورد استفاده باید ویژگی های مخصوصی باشند. جنس تسمه (Belt) به کار رفته دستگاه نیز باید با توجه به شرایط کاری درست انتخاب شود.

  • – نوار نقاله عایق حرارتی: برای جابجایی مواد داغ به کار می رود و تسمه به کار رفته عایق حرارت است.
  • – نوار نقاله مقاوم به سایش: جنس تسمه به کار رفته در دستگاه در برابر خش و سایش مقاوم است.
  • – نوار نقاله مقاوم دربرابر روغن:  تسمه به کار رفته دارای روکش ضد روغنی است که سبب می شود روغن تسمه را پوسیده و خراب نکن و برای جابجایی کالاهای آغشته به روغن مناسب است.

همچنین این تسمه ها با توجه به محیط کاری دارای ویژگی ظاهری خاصی نیز هستند. مثلا برای جلوگیری از سر خردن مواد و بسته ها از تسمه نقاله آج دار استفاده می شود. یا در موارد جابجایی محصولات بهداشتی از جنس استیل استفاده می کنند . از تسمه های PVC نیز برای موارد مرطوب و روغنی و حتی اسیدی استفاده می شود.